WD-40® Multi-Use Product je jednou z najznámejších značiek používaných domácnosťami aj profesionálnymi používateľmi v priemysle po celom svete. WD-40 ®, ktoré je mnohými považované za jednotku medzi lubrikačnými prípravky s univerzálnym využitím, bolo vynájdené v roku 1953 tromi zamestnancami Rocket Chemical Company. Vo svojom malom laboratóriu v San Diegu v Kalifornii sa títo pracovníci pokúšali vyvinúť rad antikoróznych látok a odmasťovadiel pre letecký priemysel.

V čele tímu bol chemik Norm Larsen, ktorý sa pre NASA pokúšal nájsť riešenie problému vodoodpudivosti, konkrétne pre ochranu vesmírnej rakety Atlas. Po 40 pokusoch sa Larsen a jeho tímu konečne podarilo vyvinúť svetovo preslávené zloženie a konečný produkt tak získal svoje meno – WD-40. Onedlho si personál začal nosiť výrobok domov a prišiel tak na ďalšie možnosti každodenného využitia. Larsen preto začal pridávať WD-40 ® Multi-Use Product do aerosólových sprejov, ktoré sa prvýkrát objavili v obchodoch v roku 1958. Do dvoch rokov sa veľkosť spoločnosti zdvojnásobila a v roku 1969 bola spoločnosť Rocket Chemical Company premenovaná podľa jej výrobku na WD- 40.

V priebehu rokov tisícky užívateľov zdieľali svoje jedinečné a občas aj pomerne kuriózne skúsenosti s využitím výrobkov WD-40. Jedna z najzaujímavejších historiek popisuje, ako vodič autobusu použil WD-40 na odstránenie pytóna, ktorý sa mu stočil pod autobusom. Ďalší príbeh rozpráva o príslušníkoch polície, ktorí využili WD-40 na vyprostenie nahého zlodeja, ktorý uviazol vo ventilácii klimatizácie.

Zloženie výrobku, ktoré sa od svojho vzniku nezmenilo, je síce prísne stráženým tajomstvom, ale ľudia prichádzajú s nápadmi na nové využitie tejto slávnej modrožltej plechovky každý deň.