Kožené sedačky sú určitým symbolom interiéru luxusných áut. Niektorí ľudia kožené sedačky zbožňujú, iní nenávidia a preferujú radšej látkové poťahy. Neexistuje jednoznačná odpoveď, ktoré poťahu sú lepšie, záleží len na vašich preferenciách. Pre milovníkov kožených sedadiel prinášame zaujímavé rady a tipy, ktoré by ste mohli využiť pri starostlivosti o váš kožený interiér, vďaka čomu dosiahnete lepší vzhľad a predĺžite jeho životnosť. Samotné čistenie je dôležité, pretože inak je koža mastná, špinavá a môže začať praskať, čo si určite nikto z vás nepraje.

Ako často čistiť kožené sedadlá?

Vždy to záleží od viacerých faktorov akými sú najazdené kilometre, účel používania a iné. V prípade, že vaše auto používate na každodenné jazdenie do práce odporúčame hĺbkové čistenie aj s impregnáciou kože minimálne raz ročne. Samozrejme, ak si to interiér vyžaduje častejšie, tak preventívnou starostlivosťou nič nepokazíte.

Autokozmetika na kožené sedadlá a interiér

Produkty na kožené časti interiéru môžeme rozdeliť na preventívne a hĺbkové čistenie. Na preventívne čistenie sú vhodné jednorazové utierky Armor All, ktorými pohodlne odstránite mastnotu, šmuhy a ochránite kožu pred popraskaním, vyblednutím zmenou farby a starnutím. Utierky sú vhodné na rýchlu a nenáročnú údržbu interiéru.

Ak máte v pláne hĺbkové čistenie interiéru mali by ste sa poobzerať po nejakých tekutých alebo penových čističoch, oživovačoch kože, či balzamoch. Odporúčame vám vyskúšať kvalitný čistič a kondicionér Turtle Wax Lux Leather Cleaner & Conditioner, ktorý čistí, obnovuje a chráni všetky typy kože. Obsahuje prírodné éterické oleje, ktoré chránia kožu pred vyblednutím a vysychaním. Má husté krémové zloženie s neutrálnou vôňou. S týmto produktom navrátite vášmu koženému interiéru mäkkosť a prirodzený vzhľad.

Ako postupovať pri čistení?

Na začiatok je dôležité dôkladné vysatie. V škárach sa drží v prach, omrvinky z jedla a iné nečistoty, ktoré môžu kožu poškodiť. Interiér čistite pri bežnej teplote, vyhnite sa priamemu slnku. Vždy otestujte čistič na malom menej viditeľnom mieste, ako bude koža reagovať. Získate istotu, že čistič nespôsobuje nejaké nechcené účinky, ako napríklad zmena farby a podobne. Čistič naneste na plochu a rozotrite ho mikrovláknovou utierkou, kefkou alebo štetcom a jemnými krúživými pohybmi realizujte čistenie. Zvyšky čističa utrite čistou mikrovláknovou utierkou v jednom smere, aby ste nečistoty nerozniesli. Ak je špina silnejšia čistenie zopakujte.

Schnutie a impregnácia kože

Po vyčistení nechajte interiér približne 30 až 60 minút uschnúť. Nepodceňujte to a s impregnáciou začnite, až keď je koža čistá a suchá. Impregnácia chráni váš kožený interiér pred UV žiarením, popraskaním a starnutím. Zabraňuje znečisteniu, takže pri ďalšom čistení to budete mať jednoduchšie. Impregnácia nie je zložitý proces. Niektoré prostriedky čistia a zároveň aj impregnujú, ako napríklad spomínaný Turtle Wax Lux Leather Cleaner & Conditioner. Je to na vás, čo si zvolíte. V prípade samotného prípravku na impregnáciu postupujte nasledovne. Mikrovláknovým aplikátorom naneste prípravok na kožu a postupne ho vtierajte do kože. Následne prípravok nechajte chvíľu zaschnúť a zotrite čistou mikrovláknovou utierkou.

Ešte jedna rada na záver. S produktmi určenými na kožený interiér nečistite volant a riadiacu páku. Môže sa stať, že sa vám volant a páka začnú šmýkať, čo si určite neprajete. Veríme, že vám tento článok priniesol užitočné rady a tipy, ktoré využijete aj v praxi pri čistení vášho koženého interiéru.

Kategórie produktov

Kategórie

Archív