Nepodceňujte vplyv paliva na jednotlivé časti motora a jeho spotrebu. Práve kvalitné palivo vám môže predĺžiť životnosť motora, zvýšiť jeho výkon a znížiť spotrebu. V tomto článku si vysvetlíme, čo sú to aditíva, či sa ich oplatí pridávať do paliva alebo je to len zbytočné míňanie peňazí.

Čo sú to aditíva?

Aditíva sú prísady do palív, ktoré sa rozdeľujú podľa druhu paliva na aditíva do nafty a aditíva do benzínu. Umožňujú zvýšiť výkon motora, znížiť spotrebu a zlepšiť jeho celkový chod. Aditíva majú aj mnoho ďalších prínosov napríklad eliminujú účinky vody v palive a chránia palivový systém pre koróziou, znižujú bod tuhnutia nafty a zvyšujú jej mazivosť. Ak by som to zhrnul, tak hlavným prínosom aditív je zlepšovanie niektorých vlastností samotného paliva, preto dnes na každej čerpacej stanici nájdete aj prémiové palivá s obsahom aditív. Niektorí motoristi tankujú tieto prémiové palivá, iní sa im vyhýbajú a tankujú klasické palivá, do ktorých si pridávajú aditíva svojpomocne. Dôvody sú rôzne napríklad cena paliva, dôvera v značku a paliva a ďalšie. Ak tankujete prémiové palivá a pridávate do nich aditíva, tak sa dopúšťate najväčšej chyby.  Aj samotný výrobcovia na túto častú chybu upozorňujú a na obaloch svojich výrobkov uvádzajú, že pridávanie aditív do prémiového paliva jeho vlastnosti a kvalitu nezlepšia.

Väčšina z vás si teraz určite kladie otázku, či je lepšie rovno tankovať prémiové palivá, taktovať klasické lacnejšie palivo a pridávať aditíva svojpomocne alebo vôbec nepridávať aditíva. Používanie aditív má určite kladný vplyv na palivový systém vášho motora, chráni jeho komponenty a predlžuje jeho životnosť. Samozrejme aditíva treba využívať s rozumom a hlavne v primeranom množstve, preto je dobré, ak si vždy pred použitím preštudujete návod výrobcu. Účinky aditív sa prejavia pri dlhodobom používaní, čiže nečakajte zázraky hneď po prvom použití. Pre očakávaný výsledok sa odporúča používať aditíva pri každom tankovaní paliva.

Aditíva STP

Už viac ako 60 rokov je STP jedným z najdôveryhodnejších mien v oblasti automobilovej starostlivosti o palivové systémy motorových vozidiel. Produkty od značky STP používajú bežní používatelia automobilov, ako aj profesionálni pretekári, ktorých cieľom je získať vyšší výkon motora a hlavne udržať dlhodobú životnosť motora svojho vozidla. Naša spoločnosť spolupracuje so značkou STP už od roku 1997. U nás nájdete široký výber produktov od tohto svetového výrobcu aditív, teda prísad do palív a olejov. V tomto článku pre vás vyberiem pár z nich a priblížim ich využitie.

STP Diesel Injector Cleaner 200ml

STP Diesel Injector Cleaner 200ml

STP Diesel Injector Cleaner je špeciálne vyvinuté aditívum, ktoré pomáha obnoviť výkon a efektivitu dieselového motora tým, že rozpúšťa škodlivé usadeniny a čistí vstrekovací systém. Pomáha tiež znížiť emisie a spotrebu. Vhodný pre všetky dieselové motory.

STP Oil Treatment Petrol 450ml

STP Oil Treatment – Benzín 300ml

STP Oil Treatment je aditívum na báze minerálneho oleja, určené pre benzínové motory. Zlepšuje vlastnosti oleja a umožňuje mu udržať si kľúčové vlastnosti po dlhšiu dobu. Udržiava motor v plnej sile, až do ďalšej výmeny oleja.

 STP Diesel Winter Treatment 200ml

STP Diesel Winter Treatment 200ml

STP Diesel Winter Treatment je aditívum, ktoré svojim špeciálnym zložením zabraňuje tvorbe kryštáľov a zamŕzaniu paliva v zime. Zlepšuje studené štarty a zároveň pomáha k zníženiu emisii, korózie, dymu a hluku.

STP CFSC-Diesel 400ml

STP Complete Fuel System Cleaner – Diesel 400ml

STP Complete Fuel System Cleaner je najlepšie palivové aditívum od spoločnosti STP. Bolo špeciálne vyvinuté pre čistenie a ochranu celého palivového systému a pre dosiahnutie špičkových výkonov. Šetrí palivo, obnovuje stratenú silu a akceleráciu a znižuje emisie.

Ako požívať aditíva?

Aby bolo aditívum účinné, musí byť rovnomerne rozptýlené v celom obsahu nádrže. Odporúča sa preto aditívum pridať do nádrže tesne pred tankovaním. Keď ho pridávate do kanistra s palivom, nezabudnite nádobu s palivom dobre premiešať. Snažte sa pritom vyhýbať veľkým mrazom. Ideálne je aditívum pridávať pri plusových vonkajších teplotách.

Kategórie produktov

Kategórie

Archív